XHERDANI – SHQIPJA I RRETHEKUAR NGA MIKROFONA TE MEDIAVE BOTËRORE – KONFIRMOHET ZYRTARISHT SE SHKON TE “BAYERNI”

Bajerni i Mynihut ka rënë dakord me Bazelin për blerjen e sulmuesit shqiptar, Xherdan Shaqirit,i cili sipas marrëveshjes do të mbërrijë në Mynih me datën 1 korrik dhe do të qëndroj deri në 2016-tën.

Lajmin për përfundimin me sukses të marrëveshjes midis futbollistit shqiptar dhe klubit bavarez e bëri publik e përditshjma gjermane “BILD“

Sipas gazetës,pas kryerjes së testeve mjekësore,20 vjecari i kombëtares zvicerranë ka nënshkruar për 4 vjet me gjigantët gjerman.

Në lidhje me detajet e kontratës,të dhënat nuk janë të sigurta,por thuhet se Bajerni do tì paguaj 9 milion euro dëmshpërblim Bazelit,pasi kontrata me lojtarin përfundon në 2013. Kurse vlera e transfertës do të shkojë në 12 milion euro plus edhe bonuset.

SHPËRNDAJE