Milani ka fituar ndaj Napolit me rezultat 1-0 në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Ismael Bennacer në fundin e pjesës së parë.

Lojtari më i mirë në ndeshje sipas SofaScore ishte Mike Maignan me notën 8.4.

 

Pas tij ishte Simon Kjaer që u vlerësua me notën 7.5.

Amir Rrahmani u vlerësua me notën 6.8 në këtë përballje, ndërsa më i dobëti në fushë ishte Frank Anguissa me notën 6.2.

Notat e lojtarëve të Milanit dhe Napolit

SHPËRNDAJE