Gjatë protestës që po zhvillohet ditën e sotme nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, mikrofonin në podium, veç figurave intelektuale e kanë marrë edhe qytetarë të ndryshëm.
Ndër to ishte një burrë i moshuar, i cili teksa fliste për Teatrin Kombëtar, në fund fare i bëri një thirrje kryeministrit në detyrë të Kosovës Albin Kurtit, që të vijë të udhëheqë Shqipërinë sepse nuk ka kush ta udhëheqë.

Ndërkohë që gjatë këtij komenti epik, të pranishëm në shesh ishin edhe eksponentët e rëndësishëm të opozitës, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha si dhe kryetarja e Lëviznjes Socialiste Monika Kryemadhi.
“I bëj thirrje Albin Kurtit, që meqë ne nuk kemi udhëheqesa të vijë të na udhëheqë ne!”- tha pensonisti.(M.Q/Faxweb.al)

SHPËRNDAJE