Një shtetas i maqedonas me kombësi shqiptare ka qëllluar me armë një grua nga Serbia në pikëpagesën në afërsi të Preshevës dhe më pas është vetëvrarë, raportojnë mediat serbe.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së enjtes në pikëpagesën në afërsi të Preshevës, ku pas një debati, një shtetas i maqedonas me kombësi shqiptare ka qëllluar me armë zjarri një grua nga Serbia, reth 30 vjeçe dhe më pas është vetëvrarë.

Policia ka bllokuar menjëherë atë pjesë të rrugës.

SHPËRNDAJE