Tërmet me intensitet prej 3.4 ballë të Rihterit është regjistruar sot në Shkup dhe rrethinë. Siç kumtoi Observatori sizmologjik pranë Fakultetit matematikor-natyror në Shkup, tërmeti është regjistruar në orën 11 e 47 minuta, kurse epiqendra ka qenë në rajonin e Shkupit. Tërmeti është ndier edhe në vende të tjera në pjesën veriore të Republikës së Maqedonisë, por me intensitet më të dobët.

SHPËRNDAJE