Ballina Lajme Bota TË PAKTËN 150 TË VDEKUR NGA TËRMETI NË ITALI

TË PAKTËN 150 TË VDEKUR NGA TËRMETI NË ITALI

0

itallaaaKa shkuar në 150 numri i të vdekurve në tragjedinë natyrore në Itali.

Tërmeti i cili goditi pjesën qendrore të Italisë,  ka lënë deri tani 150 të vdekur dhe qindra te plagosur..ky numër vayhdimisht po rritet qemund te arrije ne 200 e me shume per shkak se edne qindra banore jane te yhdukur

Kështu ka konfirmuar kryeministri i vendit Matteo Renzi.

Tre tërmete të forta kanë goditur gjatë natës Italinë qendrore. I pari dhe më i forti me magnitudë 6.2 ballë i shkallës Rihter është regjistruar rreth orës 03:36 rreth dy km nga qyteti i Accumolit dhe 10 km nga Arquata del Tronto dhe Amatrice.

SHPËRNDAJE