Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, këtë të premte ka shkuar në vilën e Milan Radojçiqit, tashmë të sekuestruar nga Policia e Kosovës.

Po ashtu, pas mbërritjes së Sveçles atje, atij i është bashkuar edhe ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, e cila ka thënë për mediat se Policia tashmë ka vendosur kamera sigurie dhe është e pranishme në këtë vilë.

Siç raporton ekipi i TV Dukagjini në terren, Policia ka vazhduar aksionin e saj në pronat e Radojçiqit në veri të vendit, duke vendosur kamera të sigurisë në lokalin e tij në Mitrovicën Veriore.

Kujtojmë se vitin e kaluar, ministri Sveçla kishte bërë kërkesë që prona e Radojçiqit të shfrytëzohet nga Policia e Kosovës.

SHPËRNDAJE