Është sulmuar fizkisht zyrtari policor nga një person në Vushtrri. Ngjarja kishte ndodhur në rrugën Ismail Qemaili.

I dyshuari për sulm ndaj policit, është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

Ndërkohë që zyrtari policor ka pranuar tretman mjekësor.

“Është arrestuar i dyshuari kosovar pasi që për motive të panjohura ka sulmuar fizikisht zyrtarin policor jashtë detyrës zyrtare. Viktima zyrtari ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK.

 

SHPËRNDAJE