Te dielen e kaluar nga Austria mori dhene lajmi i zi për humbjen e tre bashkekombasve tane, te familjes Ymer Ymeri nga Rainca e Preshevës.

E dhimbshme: Po ktheheshin nga Gjermania, vdesin 3 persona të familjes Ymeri në aksident

Tre vetë humbën jetën: shoferi 47-vjeçar dhe gruaja e tij 48-vjeçare që ishte ulur pas tij dhe një pasagjer 69-vjeçar, ishin viktimat e këti aksidenti me fatalitet. Një tjetër pasagjer 71-vjeçar në pjesën e pasme u dërgua në spitalin e Rosenheim me lëndime të rënda, njoftoi agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

Ceremonia e varrimit të tre anetareve  të familjes Ymeri qe humbën jetën tragjikisht në aksident trafiku ne Austri do të bëhet ditën e  xhuma (03 nentor ) në Fashtin Raincë të Preshevës.

Varrimi bëhet me namazin e iqindisë, ne  orën 14:10.
SHPËRNDAJE