Dani Alves konsiderohet si njëri prej mbrojtësve më të mirë në histori të futbollit.

Mirëpo, fundi i karrierës ka qenë mjaft i keq për ish-futbollistin brazilian.

Ai së fundmi e mori dënimin me burg prej katër vjetësh e gjysmë dhe gjobë prej 150 mijë eurosh në Spanjë pasi u shpall fajtor për përdhunimin e një gruaje në një diskotekë në fund të dhjetorit 2022 në Barcelonë.

E pasi e mori dënimin, kanë nisur goditjet tjera për Alvesin.

SHPËRNDAJE