Image associéeAargau, 5 prill -Në Kantonin Aargau Zvicrës është zhvilluar një aksion i madh nga policia për të kapur tre hajdut në arrati. Deri më tani është arrestuar një kosovar 37-vjeçar. Bëhet fjalë për një turist 37-vjeçar nga Kosova. Ai u arrestua në Etzgen (AG). Ne kete aksion autoritetet kantonale kane vene  ne dispozicion helikoptere dhe 20 patrulla policore per arrestuar kete bande hajnash, njofton agjencia e lajmev “Presheva Jonë” nga Zvicra.

 

Si ne filma te James Bondit. Helikopter e dhjatar police pas kosovarit… 

Tre persona rreth orës 4 të mëngjesit u pane nga një këmbësor, kur donin të hynin në një shtëpi në Etzgen. Ata kishin ikur në një auto me tablela  te Francës.

Me helikopter dhe qen policor kapet 37 vjeçari nga Kosova. Njëzet patrulla policore, qenë nuhatës, si dhe një helikopter me kamerë termike u lëshuan pas  arratisurve. Ata e braktisën veturën dhe u futën në një pyll, duke ia mbathur në këmbë.

Ai është 37-vjeçar kosovar, i njohur mirë për policinë, konfirmon zëdhënësi Bernhard Graser. Ai tashmë ishte kërkuar nga policia, njfton agejncia e aljemeve “Persheva Jonë” nga Zvicra duke ju referuar burimeve policore.

Deri në mesditë, kërkimi u ndal. Policia shpreson të kapë dy burrat e tjerë me ndihmën e njerëzve dhe të pyesë të dyshuarin e arrestuar.

SHPËRNDAJE