kosoossddfffQindra qytetarë të prekur pas publikimit të përgjimeve telefonike midis  krerëve të PDK-së njëherësh zyrtarë të lartë të institucioneve të Kosovës kanë thirrur për sot protestë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Dilni në protestë edhe nëse nuk keni konkuru, thonë protestuesit

Kësaj proteste do t’i bashkohen edhe aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje. Protesta ka filluar nga ora 18:00, në sheshin “Zahir Pajaziti”. Protesta e thirrur të mbahet sot në orën 18:00 për përgjimet ka mbledhur një numër të madh  të protestuesve në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Organizatorët po u bëjnë thirrje qytetarëve shipatre të dalin në protestë kunderr mafias kosovare  qe kane kapur shtetin e Kosovës

SHPËRNDAJE