Këngëtarja e njohur shqiptare Dava Gjergji si shumë këngë tjera patriotike ketyre ditëve ka publikuar edhe nje, kesaj radhe kushtuar komandit Ramush Haradinaj, ish-kryeminister i Kosovës i cili para një jave u arrestua në Francë me bekimi  e Beogradit dhe Prishtines, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

Ajo tani ka sjellë një këngë të cilën ia dedikon Ramush Haradinajt, shkruan Blic.

Tekstin e kësaj këngë të titulluar “O Ramush na ke me veti” kendura nga Deva Gjergji. Knegtarja shqiptare e perfundon me nje “selam” derguar Parist dhe Beogradit besa edhe Prishtinës: Komandant, prapë për ty e nisim luftën! Dëgjo e shiko me poshtë …

 

SHPËRNDAJE