Fushe Kosovë, 25 maj (14:19) – Të paktën katër persona u plagosën në Fushën e Kosovës, mjedis ky i banuar me shue shiptare nga Lugina e Preshevës, gjate nnjë shpërthim të bocave të karburantit, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar burimeve te policise së Kosovës.

Incidenti ndodhi rreth orës 14:00 dhe ekipet e menjëhershme të ambulancës dhe zjarrfikësit arritën në fushë.

Të paktën katër vetë u plagosën në një shpërthim, tha policia, duke theksuar se, për momentin, shkaku i shpërthimit edne është i panjohur.

SHPËRNDAJE