Preshevë, 2 shkrut  -Njed serb me emrin Miroljub Petrovic i cili eshte deklaruar për mediat serbe se eshte shqiptare ka lene pa fyrme Serbinë i cili u duk sot ne mediat e Beogradit duke puthur flamurin shqiptar, njfton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Petrovic: Shqiptaret janë njerëz të perendisë!

Sipas mediave serbe Petrovic  “ka goditur ndjenjat kombëtare të serbëve i cili ka komentuar marrëdhëniet mes serbëve dhe shqiptarëve në mënyrën e vet duke puthur flamurin kuqezi”

Duke ju drejtuar Dritan Abazovicit, presidentit të Lëvizjes Qytetare të URA-s në Malin e Zi, i cili Gjergj Kastriot Skënderbeu e quajti “një famullitar në këtë rajon”, Petroviç paraqiti pikëpamjen e tij për marrëdhëniet mes dy popujve te hasmuar.

“Gjergj Kastrioti ishte një njeri i madh dhe ata që e njohin historinë e dinë se ai ishte një shqiptar dhe serb, ashtu si unë qe jam shqiptarë dhe serbë. Unë ndjehem se jam shqiptar dhe jam krenar për kete,  por nuk e mohoj origjinën time serbe..” tha Petroviç në një video, në të cilën ai puth flamurin shqipër.

SHPËRNDAJE