seladTV Graqanica ne emisionin “Slobodna Serpska” zbulon karakterin e Petrit Selimit, kryesit te detyres se ministrit te jashtem te qeverise se pushtetareve te Isa Mustafes!, transmeton “Presheva Jonë”

Ne kete emision, Petrit Selimi, ne cilesi te ministrit te jashtem te Kosoves, midis tjerash dha edhe kete deklarate:

“Une nuk kam asgje kunder serbeve. Familja e ime ka jetuar shume vite ne Beograd. Babai i im ka punuar ne KPD (burgun)e Lipjanit (…).
Ne kemi deshire me jetuar me ta(…).
Baballaku im eshte Asllan Fazliu. Ai ka qene nje kohe sekretar i Komitetit Komunal te Prishtines dhe nje kohe te gjate ishte kryetar i LSPP te Jugosllavise. Se kendejmi, jam per kthim dhe rregullim te statusit te serbeve ne Kosove me Asociacion”.

Kjo deklarate e ketij njeriut te dhene ne kete emision tregon se ky njeri jo pa vetedije e ka bere kumar te femiut te vete kriminelin Ivica Daqiq.
Ai jeton me enderren e ripushtimit te Kosoves per te jetuar edhe me pastaj ne Beograd. Enderra e tij eshte Serbia dhe Beogradi.

Natyrisht se ky njeri duhet te largohet nga ministria e puneve te jashtme. Turpi eshte i Hashim Thaqit qe e vendosi Selimin ne ate pozite.Po kendej pa faj nuk eshte as PDK.
Kosova dhe populli shqiptar nuk kane luftuar dhe derdhur gjak qe Isa Mustafat e Milloshevic, Hashim Thaqi dhe Petrit Selimat e Daqiqit te vijne ne pushtet dhe te shkaterrojne vendin tone.

Kjo nuk duhet lejuar.

I takon PDK qe urgjentisht te lirohet nga veglat e armikut serbomadh.
Partia Demokratike e Kosoves nuk ka perspektive me Xhavitat, Hoxhat, Selimat, Statovcat etj.
PDK duhet te lirohet nga elementet qe e kane shkaterruar UCK dhe tash edhe shtetin e Kosoves po e dermojne.

Nuk ecet me Xhavit Halitin e halitat tjere, si petritat e daqiqeve. Duhet njehere e mire qe vendi i yne te lirohet nga keta.

Dhe sa me shpejt aq me mire.

SHPËRNDAJE