Phaaaaa. Fatmir, Fatmir na shkrine edhe hajt…pash zotin kah e qite ket rren kështu a Babadimri ta pruni a?..Po me duket t‘paska mbet amël tye puna e kryeterllakut a ? kur e pash fjalën presion…thash me vet mos ka naj shtet far presioni mos me e njoft Kosovën e s ma mori mendja se tye  po të bojka dikush presion për mu ul n karriken e Atifetës ?!

 

A e keni pa at filmin e Avni Rrustemit kur tha „ju ka hjekur tortja prej goje“, duket se ty dhe atij  skenderit tënd t‘vogël (hysenit) me fjalë të mdhaja edhe atij po me duket se i ka mbet amël, e po i kajtet me u kthye…Hic dicka s po ma rrok rrak-daki.. Pse vlla qata t‘presionit tënd që po thue, nuk te mbajten president sa ke qaty… apo, tu hangshin dy karrika…e mete pa asnjë…A te kujtohet kur e bane krize institucionale, kur e bane kos, pardon, kaos institucional në Kosovë…dhe disa vende u tërhoqën t mos e njohin Kosovën për shkak budallakive t juaja…vet vlla  e lujte bishtin fërrc andena e fërrc këndena…Cka bani Heta i zuni udht e veta…

Paj shnosh o Fotmir mos ta nijne se bahet mire..si ti edhe aj Skenderi keni ba pare cka po të duhet ma  u be president…?! Aty duhet me ardh vlla naj  njeri cë ka pare me thes, bile  edhe men me thes, se paret  smundesh me i bae pa pas men. O Fatmir a e din kur baheni president, athere kur Kosoven e njohin edhe qato 30 e 40 vende patët deklaruar me Skenderin se javen e ardhshme Kosoven do ta njohin 30 vende te reja..leje qe ske ajo fije, por edhe do shtete që ekishin njohur ma herët dojshin me i ra pishman…Mosni bre mos shponi bira n’uje pash zotin e lum..

 

Kujdes, si të perlaheni ju burrat për president, pasha Zotin  kjo cika e re Atifetja ka me mbet apete qaty…Hajde gjemani naj njeri që ja ka qit krahin tetës Hillary Clinton pos Billit dhe Atifetës sonë ..Hajde, hajde.. gjemani..?..Po s‘ka de.. Qata deshta me ju than mos theni dham kot, se  vec baheni hor e koritni..e Atifetja tana ju merr n sy tkeq se deshtet me ja marr vendin…po rrini qaty n parti e lëshone naj deklartë si deri tash e punen s kryetarllakit harrone, zine se s keni fol hic..lene krejt at muhabet se ai vend eshte i zante per ish-xhandarkën tonë ooo…shokiiii….

SHPËRNDAJE