RUSI DHUNON NJE FEMËR SERBE

Serbja R.R. (32) nga Arangjellovaci akuzoi policinë nga Budva se ata nuk duan të përfillin  akuzat e saj të dhunimit, por e kanë sygjeruar  që  të mos e bëjë atë dhe të harrojë çdo gjë rreth kësaj afere,  njoftojn mediat malaziase, transmeton agjencia informatiove “Presheva Jonë”

 

Podgroicë, 5 gusht

Për të përditshmen “Dan” ajo tha se eshtë kërcënuar me armë zjarri dhe më pas u përdhunuar nga shtetasi rus (E.B)  i cili është një nga pronarët e kazinosë në Hotele “Avala”. Për shkak të këtij qëndrimi të policisë, unë dyshoj se i ky rast nga gjithë  është injoruar, sepse ai  është një person i cili është i njohur edhe për policinë dhe që Budva ka një trajtim të veçantë,” tha R.R. Ajo po ashtu ka pohuar se ajo ka punuar si një recepsioniste në “Avala” hotel, ku ajo u pushua nga puna,  pasi ajo kishte njoftuar organet e rendit për rastin e përdhunimit nga rusi.

SHPËRNDAJE