Prishtinë, 10 maj  -Deputetët e Kuvendit të Kosovës me iciativen e NISMA-s në përkrahje te VLAN-it  kanë votuar për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës (Hashim Thcit-PDK dhe Isda Mustafes-LDK) ku ky i fundit e kishte tradhtuar para tri vitesh opoziten, duke ju bashkuar Hashim Thacit qe para koalicionit dhe sot ne pralametn LDK  i qunain kriminelë. Gjestin e Isa Mustafes ndaj  VLANI-t dhe kthimin e tij nga PDK “armiqte” e perbetuar te partise se Rugovës,  qytetaret e Kosoves  e konsideruar tradhti ndaj opozites dhe tradheti kombëtare.  Deputetët me vota 78 për, 34 kundër dhe 3 abstenim kanë vendosur që “kjo Qeveri të shkojë në shtëpi”, njofion agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

 

Shqiptaret ne Zvicër dhe diaspore festojne rrezimin e qeverisë Kosoves te drehutuar nga mafia politike

Shqiptaret ne Zvicër dhe diaspore festojne rrezimin e qeverisë Kosoves te drejtuar nga mafia politike

Rrezimit te kësaj qeveria e cila ne krye te shteti gjendej mafia politike e zhytur në korrupcion dhe krim te organizuar, eshte mirëprituir nga komuniteti kosovar ne Zvicer dhe diaspora shqiptare te cilet kishin humbur edhe besimin për te investuar ne shtetin e tyre e cila qeveri edhe kishte zbrazur Kosovën nga te rinjt duke provokuar eksod te madhe si pasoje e papunesisë dhe paperspektives në rajon. Ky eksod i viteve te fundit u pa edhe nga shtimi i numrit te emigrantëve kosovarë në Zvicër dhe vendeve te BE-së , njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë.

Ata në seancën e sotme, pas një debati të gjatë kanë vendosur për në lidhje me mocionin e opozitës për mosbesimin e Qeverisë. Mocioni nuk do të kalonte po mos të kishte votat e deputetëve të PDK-së.

Seanca në shumicën e kohës kaloi me akuza në mes deputetëve të koalicionit PDK-LDK.

Ky mocion ka nisur nga Nisma për Kosovës, dhe është nënshkruar nga opozita, disa deputet të komuniteteve jo shumicë dhe disa deputetë të PDK-së.

Vazhdon debati, Quni-Veselit e Thaçit: Ju më bëni të qëndroj në parlament, derisa t’i shoh prapa grilave

Deputeti nga radhët e LDK-së, Anton Quni ka hedhur akuza të rënda ndaj PDK-së, duke thënë se ka dashur të dorëhiqet nga politika, por po qëndron për shkak të Veselit dhe Thaçit.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

9 maj 2017,e marte: Hashimi, Isës: Fisnike edhe një natë bashkë… +18 VIDEO: Edhe nje nate pa ty!…

Fisnike qysh ta kam qejfin , cka me ke ran mazun, apo shtiravesh po me doket, hmmmm t hangt dreqi qysh t’ka hangër…? Heee.. ky populli jone pis milet, qysh po na beson hala.. Edhe me qat  t’Preshevës ne Serbi, pardon ne Kosovën Lindore tybe u bam horë, shume i premtuam shumë, jo pare, jo libra, jo diploma kishe.. po ju ndihmojmë, leshin i ndihmuam?!  Jo i rrejtëm se ne jemi “gardian” e s’bëmë gjë he mozamakeq  edhe na s’kem kurgjo ama kurgjo as “gardianmut”, e shef  shkiet po naj  rrehin vllaznit tanë atje si n’ditë mretit. E shef se punët na kanë ardhur shume ngusht, as ty sun po te ruaj, Kadrija ta ka nue zullumin..e leje ma ata ne Preshevë…

 

Hashimi, Isës: Fisnike edhe një natë bashkë, deti u baft Kos… +18

Kaja nonën i rrejtem bollë ja me liberAlizim, jo me ushtri jo me gjonocid kishe po i padisim shkiet, jo për bashkim kombëtar, “Shipni të madhe”.. hamamin, ne sun po e ruajna qet Kosovën e  vogël, qe per cdo 10 vjet po naj ngushtojne, po e shef se Veriu na shkoje,  luj mexhen andej e kendej, prite nesër andej kah cërrnagora…

Nejse, ne të “prontos” të forte jemi a ? Pash nje Zot leje politiken, as njani s jemi per poltike une marikst-leninist ti komunist… A ke gjumë a jo? Si thua moj fisnike? edhe sonte bashke a?, shuj mos te na nijnë Vlorat se koxha janë xheloze.. Hajt mos ta nijne se bahet mire,  vec me granim ne edhe me amerikanët po lujna k… besa edhe me qeta te “syri te popullit” kena me lujt k… se ne s’jena Azem Vllasa por Azem Syla, pardon Azem Bejta:-))  (PJ: pak humor pas 12-ve)

SHPËRNDAJE