Cristiano Ronaldo ka vazhduar me “goditje” një pas një në intervistën e fundit dhe ekskluzive për gazetarin Piers Morgan.

Sulmuesi portugez është marrë edhe me ish-shokun e skuadrës, Wayne Rooney, i cili kohëve të fundit e ka kritikuar “CR7”.

E pesë herë fituesi i Topit të Artë ka përgjigje edhe për ish-futbollistin anglez, i cili aktualisht është trajner.

“Nuk e di se përse më kritikon aq ashpër. Ndoshta sepse e ka përfunduar karriernë e tij dhe unë po luaj ende në nivele të larta. Ndoshta edhe për faktin që jam më i hjeshëm (pashëm)”, ka thënë 37 vjeçari.

Ronaldo nuk iu ka folur as kritikëve të tjerë gjatë takimit para ndeshjeve me Manchester United, përfshirë këtu edhe legjendës së klubit, aktualisht analist futbolli, Garry Neville.

SHPËRNDAJE