Ndeshja e fundit në kampionat ndaj Racing Santander i ka kushtuar Realit të Madridit. Skuadra e Mourinho-s do të rinisë fushatën në Ligën e Kampioneve pas mesfushorin Angel di Maria.

Futbollisti argjentinas do të mungojë në ndeshjen e Moskës, ku madrilenët do të udhëtojnë për t’u përballur këtë mesjavë me CSKA-në e Moskës për fazën e 1/8 të finaleve.

Di Maria u dëmtua gjatë sfidës me Santander pas një përplasje me kundërshtarin Cristian Fernandez. 24-vjecari u rikthyer në mesjavë pas një dëmtimi që e mbajti larg fushave për 2 muaj.

Mungesat e tjera të Real në ndeshjen ndaj CSKA-së ditën e martë janë edhe Diarra dhe Altintop.

SHPËRNDAJE