Kane kaluar disa muaj nga shkarkimi i trainerit zviceran te kombetares se Kosoves, e nga ai moment, Kosova A eshte pa udheheqes.

Nga FFK kane njoftuar se vazhdimisht ka interesim te madh te trainereve me renome qe po aplikojne per te marre detyren kryesore per ti prire Kosoves, por qe ne lidhje me emrin do te vendoset tek ne muajin Mars, para ndeshjeve.

Mes shume emrave te medhenje, se fundi eshte shfaqur strategu italian, Ranieri i cili sipas burimeve te pakonfirmuara te “Preshevq Jone” besohet se do ta marre detyren ne Mars.

Ka disa dite qe tekniku italian ka shkeputur kontraten me Watfordin dhe tani eshte i lire, qe per periudhen e ardhme te i prije dardaneve, cka na mbetet te shihet ne vazhdim…

SHPËRNDAJE