hashaaaLens, 11 qershor  -Kyremnsitrit Edi Rama dhe  presidenti Hashim Thaçi, kishte zgjedhur që ndeshjen ta ndiqte nga shkallët e stadiumit të Lens-it.  Ata këte inicative  si eksluzivitet ja paska konfirmuar dostit Sokol Ballës.

 

 

Rama dhe Thaci ne France si sehirbazë…

rmamatahhaaDuket se dëshira e tij ishte me shume per te treguar se edhe ai ishte dikur “zviceran”.  Sikur t’mos ishte keshut sigurisht ai do te merrete me vete ndonje flamur, Ai ne Lens te Frances u gjendt sot pa asnje flamur as te Kosoves e as te Shqiperisë.  Ish-presidenti kosovare dhe biznismeni i njohur shqiptar edhe ai u gjend ne lens, por ndyrshe nga Thaci, me vete kishe nje flamur. ate kombëtar kuqezi. ka shkurar agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë”

Ngjajshem ndodhe edhe me kyremnistrit edi rama i cili erdhi ne Elbasan ne dneshje, humbem me Serbine, ishet dje ne Lens humbem me Zvicren ?!

 

Eshte interesante se nga po shkelin Edi Rama dhe  Hashim Thaci aty s’po ka bereqet..Jemi deshmitar se ky i fundit shkoi e u kthye dje ne Lens si në Paris (UNESCO). Po shyqyr n’Zotin qe Thaci nuk ishte ne Budapest as  Meksico, se ku me dijte Kosova sot a do te fitonte a jo, Kosova a do te ishte apo jo anetere e UEFA-s dhe FIFA-s. Edia Rama dhe Hashim Thaci sikur me qene sehirbaz, kah po shkelin aty s’po ka bereqet, Shqipëria e Kosova po humb..si ne sport, kulture ashtu ne integrime  dhe ekonomi siq shkroi dje nje gezete amerikane, ka shkruar ne fund agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

 

 

SHPËRNDAJE