EKSKLUZIVE B.O.B. ME PRESHEVA JONË: Panajoti Simsia ( Bkz )  mosha 18 vjec vendlindja New York , Amerike , Odisea Simsia ( Odc ) mosha 17 vjec vendlindja New York , Emiljano Hoxha ( Amilli ) mosha 18 vjec vendlindja Durres..pra janë ekto djlemoshat e grupit  muizkor Hipp-Hop « BLAZED OUT BOYS » & B.O. B. Kënga e parë e  tyre „Watch yo mouth“ (mbaje gojen) u ralizoua në studio Doggs Records të Durrësit…“ thonë djelmoshat për agjencinë informative „Presheva jonë“. Sipas bashkebiseduesve tanë B.O.B. njëra nga kenget e tyre ne Hip- Hop Competition 2010  ne Durres fitoi cmimin  e dyte ose „Best Flow.“ puna dhe sukseset e të cil¨ve më pastaj u kurorëzuan me videoklipin e ri : „So fly me Woof – Pro Studio“ .

 

Kushtrim MALIQI

” Blazed out boys ” quhet grupi i Hip – Hop-it që tashmë njihet si B.O.B . Pjesetare e grupit jane Panajoti Simsia ( Bkz )  mosha 18 vjec vendlindja New York , Amerike , Odisea Simsia ( Odc ) mosha 17 vjec vendlindja New York , Emiljano Hoxha ( Amilli ) mosha 18 vjec vendlindja Durres . Bkz dhe Odc i ka lindur pasioni per Hip – Hop që në moshen e vogël duke u rritur ne Brooklyn ata mësuan të këndonin edhe dhe të bënin hip -hop pjesë të stilit të tyre të jetesës. Djemtë per një arësye familjare kthen nga New York në Shqiperi , por nuk e lane kurre pas pasionin për muzikë. Ata lanë gjithka pa svete në Amiekrë, por jo edhe muzikën, kulturën e hip – hop amerikan. Dhe tash ky lloj i muzikës nga amerika ka kwekruar « azil2 ne vendin tonë dhe argëton dhe po përkrahe tme të madhe nga të rnjtë tonë.

 

« Kur u kthyem në Shqiperi ne filluam shkollimin dhe u njohen me Amillin  dhe ky e kishte po me aq pasin muzik rep. Nga shoqrëia jonë lindi edhe ideja te krijonin nje grup. Mbas krijimit te grupit dhe fillimit te punes per kengen e pare ne gjetëm mbeshtetje tek studio Doggs Records në Durrës ku i perkrahëm dhe beri qe kenga jonë  e pare „Watch yo mouth“ (mbaje gojen) te ralizohej..“ thonë djlemashat për agjencinë informative „Presheva jonë“ duke ju përgjigjur pyetjes rreth fillimit me muzikë dhe themelimimit të grupit të tyre .

Më pastaj, djemte vazhduan punen e tyre se bashku me këtë studio duke realizuar edhe këngë te tjera , ku njëra nga kenget e tyre ne Hip- Hop Competition 2010  ne Durres fitoi cmimin  e dyte ose „Best Flow.“ Puna e tyre nuk u ndal ketu ato vazhduan te punonin dhe ne vere vjeshte te ketij viti ato filluan xhirimet e videoklipit te tyre te pare  „So fly me Woof – Pro Studio“ . Kjo këngë është një bashkepunim me Street Doggs . Videolipi i B.O.B ft Street Doggs – So fly doli ne tetor te ketit viti, ku eshte pritur shume mire nga publiku. Ky vidoklip transmetohet ne televizionet shqiptare ne Shqiperi, Kosove dhe Maqedoni.  Vlen per tu theksuar qe djemte tekstet e te gjithe kengeve te tyre i shkruajne vete dhe marrin frymzim nga jeta e perdishme nga gjera qe na prekin sado pak te gjithve ne. Gjete kohes se lire djemte e kalojne duke u marre me keget e tjera qe ato do lancojne. Se fundmi jane duke punua fuqishem per dy kenget  kenget e tyre te reja te cila do jet pjesemarrese ne Top Fest dhe ne Hip – Hop Conpetition . Hobet e tyre jane BKZ : Basketball , muzika ODC Simsia : Basketball , të pikturoi, të bëjë freestyle. Amilli : Futbolli, të kalojë mire. Për ta shikuar Vieoklipin, shikoni poshtë tek TV Presheva Jonë…(45.408)

SHPËRNDAJE