morinaaPreshevë, 4 korrik  -Shumë merita nga këngëtarja Linda Morina për Azem Sylen dhe jaran e tij Hashim Thaçin e Kadri Veselin e cila në vazhdën e këngëve kushtuar personaliteteve të njohura në Kosovë ka edhe një këngë për Azem Sylën.

Kjo “kengere” tashme *fotomodele” e njohur  e portaleve tona me ermin Linda Morina siq i thone “cullakja” duket se eshte vonuar pak, apo eshte duke ja shtrënguar telat …te qes nje kenge me cifteli dedikur voglushit  4-vjecar  Almir Aliut, viktime krimineleve maqedon ne Kumanovë. i cili u mbyt qellimisht para syve te prinderve te tij dite me pare

Kjo Linda, do t ethishte ndokush, pse me i këndu ketij voglushi i cili tashme ka vdekur. Ku eshe interesi i saj!, kur s ka kush ta paguaj ?! Apo sikur të ishte djal i Azem Syles sigurisht do t’i kendonte ? Eh kjo parja cka ish kan…

Ma mirë me i “këndu” bosit me 40 milion euro në xhep se sa patrioteve të UÇK-së që morën 30 plumba nga Serbia?! apo voglushit 4-vjceacr i cili u shtyp nga vetuar ekriminelit maqedon  shkruan “Presheva jonë”.

 

SHPËRNDAJE