Preshevë, 15 shtator -Presidenti serb Aleksandar Vuçiç kërkoi ndjesë për qytetarët e Serbisë, siç tha ai, për budallakine  e tij në një konferencë shtypi të premten (Vuçiç: Unë jam fajtor, kërkoj falje për budallakine time  (Vučić: Kriv sam, izvinjavam se za izrečenu glupost) shkruajn e sot mediat serbe, trasnmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Në mënyrë të veçantë, tha ai, duke folur për tragjedinë në vendin “Beograd mbi ujë”, ai përmendi se në Shtetet e Bashkuara çdo dhjetë sekonda vdes një pastrues dritaresh, raporton B92.

“Më duhet të kërkoj falje qytetarëve të pakuptimta që kam thënë, për gabim kam bërë … Duke folur për aksidentet në sektorin e ndërtimit, tha se si çdo dhjetë sekonda pastrues dritaresh në Shtetet e Bashkuara, ajo është një vend me humor janë marrë..” – tha Vuçiç .

Ai shtoi se “bashkëpunëtorët e tij nuk janë fajtorë, siç kanë interpetuar deklartaten time”

“Aji ishte faji im, që unë mendova se isha i lodhur, dhe em vone e kuptova bdulalkine tim e qe e kisha bere … – tha Vucic.

SHPËRNDAJE