Ndeshjes së sotme mes Greqisë dhe Kosovës e përfunduar 2:0 në favor fë vendasve, nuk iu është dashuru edhe shune qe te transferohet sfida nga fusha e blerte tek shkallet e stadiumit, kjo pas provokimeve te shumta nga ana e tifozerise vendase, per cka edhe u nderpre per pak minuta ndeshja, ku futbollistet vendas protestuan tek gjyqtari duke i thene se nuk po kuptojne se a jane ne nje ndeshje futbolli apo ne lufte.

E gjithe kete situate e kane menaxhuar me se miri dardanet tane, te prire nga kreu i tyre LULI i cili edhe ka njoftuar permes llogarise se tij ne facebook se nuk ka asnje te lenduar dhe se iu jane shmangur provokimeve greke.

Gjjthashtu permes llogarise se tij ne facebook ka reaguar edhe kreu i FFK-se, z. Agim Ademi i cili i shqetesuar me situaten ka shkuar tek tribuna e dardanedane ku eshte siguruar se situata eshte nen kontrolle dhe se te gjithe jane mire. Ai ka vleresuar larte tifo grupin e kombetares duke thene se jane tifoze te vertete qe iu intereson vetem futbolli, ne perkrahje te djemve tane.

Ja postimi i z. Ademi:

Edhe pas ndeshjes bashkë me Dardanët.

Ishin këta luana dardanë që brohoritën dhe përkrahën futbollistët tanë deri në minutat e fundit përkundër humbjes dhe nuk ranë pre e provokimeve të shumta nga tifozët vendas.

Bravo djema jeni më të mirët!

Bashkë për futbollin deri në fund. Sukseset pashmangshëm do të vijnë!

Faleminderit🙏

SHPËRNDAJE