I pari i Federates se Futbollit te Kosoves, z. Agim Ademi gjate dites se sotme ka drekuar se bashku me ambasadorin britanik ne Kosoves z. Abbott.

Ne lidhje me dreken e perbashket mes z. Ademi dhe z. Abbott ka njoftuar vet z. Ademi i cili ka thene se ka qene nje dreke mes miqesh dhe per qejfi dhe se ne nderkohe e ka falemnderuar ambasadorin Abbott per bashkepunimin e deritanishe., duke shpresuar ne intensifikim te gjerave te perbashketa ne te ardhmen.

Vlene te theksohet se z. Ademi jo rralle takon njerez edhe te politikes me te cilet thote se nuk diskuton asnjeher per politike, por se i nxit qe politika te ndikoje pozitivisht aty ku ka hapsir per te ndertuar kushte me te mira per sportistet, sic ishte jave me pare takimi me kancelarin gjerman, z. Shotz.

 

Ja postimi i z. Ademi:

Sot në drekë për qejfi me Ambasadorin britanik në Kosovë, z. Nicholas Abbott.

E falënderova për bashkëpunimin e vazhdueshëm!
🇽🇰🤝🇬🇧

SHPËRNDAJE