“Presheva Jonë” drejtpërsëdrejti nga “Miss Shqipëria-2014” në Ulqin

ULQIN, 27 qershor – Anisa Petrela është shpallur Miss Shqipëria 2014. Pas nje rrugetimi 1 mujor 31 bukuroshet konkurrente per kuroren e Miss Shqiperia 2014 zbriten ne nje prej me te bukurave kala te trojeve Shqiptare. Anisa Petrela, bukuroshja nga Tirana është kurorëzuar natën e mbrëmshme nga Kalaja e Ulqinit si Miss Shqipëria 2014. Për herë të parë këtë vit, organizatorët e çuan spektaklin në një hapësirë shqiptare që nuk është brenda kufijve politikë të Republikës së Shqipërisë, pikërisht në Ulqinin e bukur. Në garë ishin 31 vajza nga të gjitha hapësirat shqiptare.

Anisa-Petrela1“Presheva Jonë” drejtpërsëdrejti nga Kalaja e qytetetit të bukur pitoresk të Ulqinit,  nje mbremje madheshtore, plot surpriza e te ftuar, e cila pati ne fund nje fitues dhe ajo ishte 19-vjecarja nga Tirana, Anisa Petrela, e cila kurorezohet keshtu si Miss Shqiperia 2014.

 

 

anisaMiss Shqiperia 2014 do te shpalle sonte me te bukuren shqiptare pas nje muaji pergatitje dhe udhetimi promovues turistike,

 

misssalbb123Ne edicionin e 16-te, gara e bukurise ka zhvilluar mbremjen e te enjtes proven gjenerale ne kalane e qytetit turistik dhepitoresk në Ulqin., njfotn agjencia e lajmeve “Presheva jonë”.

 

Ethet e “Miss Shqipëria” e 31  bukurosheve konkurrente

 

missalnnMes pergatitjeve te fundit dhe detajeve skenike, publiku ulqinak ka shijuar te enjten pak nga ajo çka do te shohe kete te premte. Por, cilat jane disa nga detajet e spektaklit?! Prezantimin Deliart Assosiation ja ka besuar Orinda Hutes dhe ulqinakut Zenel Katana. Gjate mbrëmjes, e cila pritet te zgjase mbi 2 ore do te ndahen 14 çmime, midis te cilave edhe çmimi i publikut, votimi per te cilin vijon ne faqen online te Miss Shqiperise.

 

Juria e perbere nga 9 emra te njohur te letrave, artit e politikes ne vend jo vetem do te përzgjedhë pas sfilates se 5-të 10 vajzat me te bukura, por edhe do te ngjitet vete ne skene. Emra si Irma Libohova, Aleksander Gjoka, Elton Deda, Redon Makashi, Sinan Vllasaliu apo Mihrie Braha jane kengetaret e ftuarit te spektaklit.

 

missss11Miss Shqiperia, nis transmetimin live ne Vizion Plus ne oren 20.45 minuta e vijon deri ne sfilaten e fundit, ku do te përzgjidhet edhe bukuroshja qe do te mbaje kurorës tradicionale te Miss Shqiperise.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SHPËRNDAJE