Résultat de recherche d'images pour "Arrêtés police lugano"Lugano, 27 shtator  -Dy persona jane arrestuan me disa kilogram drogë të shtunën në Lugano, ndërsa po udhëtonin për në Itali. Ata u arrestuan të shtunën në mbrëmje në dalje nga Lugano derisa po udhëtonin drejt Ponte Tresës (I). Rojet e kufirit gjetën pesë kilogram dorgë (heroinë) të fshehur në automjetin e tyre, njfoptn agejncia e lajemeev “Presheva Jonë” duke ju referuar burimeve te policse kantonale.

Sipa sburimeve t enjejta mesohert se njeri nga te arrestuarit eshte një shquptare 37-vjeçar nga Kosova e tjetri 29-vjeçar nga Shqipëria. Të dy u arrestuan për shkelje të ligjit federal të drogës, prokurorisë, policisë kantonale dhe rojeve kufitare.

SHPËRNDAJE