p9olizzgggBerne, 19 gusht  – Sekuestrimi është bërë gjatë një operacioni të përbashkët nga ana e Gardës së Kufirit dhe policia  njofton agjencia e lajemeve “Presheva jone” duke ju referuar buirmeve policore kantonale (AG)

Mbi 50 kg marijuanë janë sekuestruar në një furgon të regjistruar në Serbi dje në mëngjes në zonën e A3 pushimit pranë Mumpf (AG). Shoferi serbe u arrestua dhe nje shofer tjeter serb i një makine të regjistrim të kantonit te Cyrihut.

Sekuestrimi është bërë gjatë një operacioni të përbashkët të rojeve kufitare dhe policia kantonale Aargau. Dy shtetas serbë, të moshës 29 dhe 51, nuk kanë vendbanim në Zvicër, tha të martën policia kantonale Aargau.

Droga u paketuar në 50 pako të me një peshë totale prej 59 kg. Të dy burrat u arrestuan. Prokuroria kërkoi Aargau kthejë

SHPËRNDAJE