policalbNjë person i shpallur në  kërkim te Interpol-it nga Zvicra për akuzën e vjedhjes me dhunë është arrestuar nga policia kufitare e Morinës, njofotn agjencia e lajemeve “Presheva Jone” duke ju referuar burimeve policore shiptare.

“Nga ana e shërbimeve të Policisë Kufitare Morinë, në hyrje u bë kapja dhe arrestimi prozivor me qëllim ekstradimi, i shtetasit të shpallur në kërkim ndërkombëtar, M.J, 38 vjeç, banues në Prishtinë” informon policia. Sipas njoftimit këto vepra dënohen maksimumi 10 vjet burg.

SHPËRNDAJE