Fatos nano dhe polici

Duke dalur në shëtitje, Fatos Nanoja i jep urdhër shoferit të dilte mbrapa dhe ta ngiste vetë Fatosi makinën. Mirëpo Fatosi futet kundra tabele, dhe polici e ndalon.

Fatosi hap xhamin dhe i thotë policit naiv që të vejë gjoben.

Ai nxjerr celularin dhe i thotë shefit: shef kam kapur një njëri shumë të rëndesishëm, që nuk e kam parë kurrë dhe nuk ia di as emrin, vetëm që e di se është jashtë zakonisht i rëndesishëm.

Shefi i thotë se ku e di se ai është kaq i rëndesishëm kur nuk e ka parë kurrë, dhe nuk ia di as emrin…

Polici i përgjigjët:  shef është kaq i rëndesishëm saqë ka Fatos Nanon për shofer.

 

Ishin 2 polic

Ishin 2 polic, njeri gjeti 3 bomba dhe i tha hajde do i dorzojm ne rajon. Ok i tha ky por nqs na plas ndonje ne dore. – I themi shefit gjetem dy!

Një burre ishte bërë tap

Një burre ishte bërë tap dhe doli para pasqyres dhe pa veten e tij dhe tha:”U hajduti”.
Zbriti poshte dhe i tha një polici: “Tek shtepia ime ndodhet një hajdut”.
Kur shkoi polici para pasqyres tha:”O budall por ja ku e paske pasur policin pse me thirre mua”….

Policia ndalon 2 pijanec

Policia ndalon 2 pijanec:
– Ku e ke shpin ti?
– Askund.
– Po ti tjetri?
– Nje kat me lart.

Letër derguar nga një nënë djalit të saj polic !!!

I dashur biri im!

Te shkruaj keta pak rreshta qe ti ta dish qe te kam shkruar. Nese e merr kete leter, do te thote qe ka arritur. Nese nuk e merr, ma thuaj se ta nis prape.

Po te shkruaj ngadale, sepse e di qe nuk te pelqen te lexosh shpejt.
Pak kohe me pare babai yt lexoi ne gazete qe pjesa me e madhe e aksidenteve ndodhin brenda nje km distance nga vendi i punes. Keshtu qe vendosem te shperngulemi pak me larg.

Shtepia e re eshte fantastike! Ka nje lavatrice, po nuk jam e sigurte qe funksionon. Pikerisht dje vura rrobat brenda, terhoqa ujin dhe rrobat u zhduken te gjitha.

Koha ketu nuk eshte shume e keqe. Javen qe shkoi ka rene shi dy here gjithsej: heren e pare per tre dite rresht, ndersa heren e dyte per kater.
Persa i perket xhaketes qe me kishe kerkuar, xhaxhai yt me tha qe nese ta nisja me kopsa do me kushtonte shume (kopsat peshojne).

Keshtu qe ia hoqa fare. Nese do qe t’ia vesh prape, t’i kam futur te xhepi i brendshem i xhaketes. Vellai yt para ca ditesh beri nje budallallik te madh me makinen: zbriti dhe mbylli deren pas vetes, duke harruar celesat brenda. Keshtu qe u detyrua te kthehej ne shtepi per te marre celesat rezerve, keshtu edhe ne mundem te dilnim nga makina. Nese takon Kristinen beji te fala nga une. Nese nuk e takon, mos i thuaj asgje.

Mamaja jote qe te do shume.

P.S. : Doja te te fusja brenda edhe ca leke, por per fat te keq e kisha mbyllur zarfin…

 

Polici ne shi

Ishte nje her nje polic edhe po ruante nje dyqan mallerash. Po binte shi, pronajra e dyqanit i tha policit eja mbrenda se po bjen shi! Polici ia ktheu jo faleminderit se edhe jasht eshte duke ra shi

Polici edhe Femia

Nje femi vete ne pazare, aty shefe nje police edhe e pyet xhaxhi sa eshte ora?? Polici i thot 7:55, femia i thot ne 8 fikse te me hashe mutin. E ndjeke me vrape polici edhe femia u fute poshte nje tavoline. Nje …

Policet dhe gruaja

Dy polic perplasen me makina dhe i kerkojn falje njeri tjetrit.
Pse po ngutesh e pyet njeri polic tjetrin e tjetri ia kdhen me ka humbur gruaja!
O po si ngjan mos e kam par une!
Eshte shum e bukur, me fytyr si enjgjell, trupin te bukur.
Polici tjeter e pyet, po e jotja si ngjan? mos e kam par une!
Nderkoh ai ia kthen lere timen por ec te kerkojm tenden.

 

Polici dhe dhia

 

Ishte ken nje polic me nje dhi perdore dhe tu hec rruges e kishte pa nje djal t’vogel.
Aj djali po pyet “Ku po shkon me kete gomar “?
Polici i thot: Nuk eshte gomar por eshte dhi…
I pergjigjet djali: Nuk t’veta ty po e veta dhin.

SHPËRNDAJE