Kane perfunduar garat e PlayOff-it te grupmoshave te reja ne kuader te ligave te Kosoves, te mbajtura ne Kampin Nacional ne Hajvali.

E mirenjohjen e tije te thelle si per pergjegjesit e organizimit nga ana e FFK-se, ashtu edhe ekipet pjesemarrese, ka shprehur presidenti i FFK-se, z. Agim Ademi, i cili edhe ka qene prezent ne dhurimin e medaljeve e kupave per fituesit.

Ja postimi i plote i z. Ademi:

Sot u përmbyllën me sukses garat e “Play-Off”-it Nacional për grupmoshat 13, 15 dhe 17-vjeç, të cilat u mbajtën nën organizimin e FFK-së në Kampin Nacional në Hajvali.

Ndeshjet e kësaj gare dhuruan lojëra interesante, rivalitet sportiv e përplot emocione.

Shpreh mirënjohjen time për të gjitha ekipet pjesëmarrëse për garë korrekte, teksa uroj ekipet kampione SHF “Kurda” në U-13, KF Ramiz Sadiku në U-15 dhe KF Ulpiana në U-17.

Po ashtu, përgëzoj KF Drita dhe KF Drenica që së bashku me KF Ulpiana e siguruan inkuadrimin në Superligën U17.

Mirënjohje e falënderim për anëtarin e KE të FFK-së, Ismajl Ajeti me ekipin organizativ, për stafin e Kampit Nacional, për ekipin e zyrës për media, gjyqtarët dhe delegatët e ndeshjeve dhe ekipin e VAR-it për një punë të jashtëzakonshme gjatë këtyre tetë ditëve të garave të “Play-Off”-it.

#BashkëPërFutbollin

SHPËRNDAJE