Aksidenti i sotëm qe ka ndodhur ne kryeqytetin rus ne Moske nga nje pewrpaljes mes trenit dhe autobusit ka shkaktuar nje bilanc te rende me mbi 20 viktima e shume te plagosur, njofton agjencnia e lajmeve “Persheva jonë” duke u referuar burimeve te TASS.

 

Të paktën 20 vetë u vranë në një përplasje midis autobusëve dhe vagonëve pranë qytetit të Vladimir, në lindje të Moskës, njoftoi sot autoritetet rajonale ruse. Sipas informacioneve të fundit, 20 vetë vdiqën, për kreun e shërbimit shëndetësor rajonal te Moskë. Ministria Rajonale e Brendshme deklaron se të gjitha viktimat ishin në autobus. Njoftimi shtoi se aksidenti ka ndodhur për shkak të mosfunksionimit teknik të autobusit.

SHPËRNDAJE