Preshevë, 1 shtator – Sot ne oret e para te pasmesantes mu ne ditne e Bajramit ka ndiodhur ne një grindje në qendër të Preshevës mes disa te rinjve, ka perfundur me thika, ku pas therjeve ata kane perfundur ne spitalin e Vranjës, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Mesohet se ngrja ka ndodhur pas mesante (00:32). Ky informacion eshte konfirmuar sot edhe nga Dragan Stamenkoviç, zëdhënës i policse ne Vranje, duke shtuar se e gjithë ngjarja u zhvillua të enjten në mbrëmje, naten e Bajrmait. Stamenkoviç thotë se adoleshentët kanë pësuar lëndime të lehta.

Policia po punon për këtë rast dhe motivet për grindjen midis këtyre djemve janë ende të panjohura.

SHPËRNDAJE