Partia Demokratike e Kosovës ka publikuar sot një video që përmbledhë faktet e zbuluara deri më sot për aferën milionëshe me protagonist Ambasadorin e Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj dhe lidhjet e tij me Kompaninë e tregtimit të energjisë, GEN-I në Begrad.

Kjo video që shpalosë historikun e aferës së Martin Berishajt dhe akuzat e ngritura ndaj tij, flet edhe për mbrojtjen e pakuptueshme të Martin Beridhajt nga krerët institucional të Kosovës, lidhjen e tij me Kryeministrin Kurti dhe financimin e fushatës së Lëvizjes Vetëvendosje.

Shikoni më poshtë videon e plotë:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0FnpqAd7WDRH7TS3nonff6vqFffkRPVxeE98pc3sahc12UkZC4aC4nNSF1MDy4796l&id=100044148474121&sfnsn=mo&mibextid=RUbZ1f

SHPËRNDAJE