Preshevë, 6 maj  -Kupa ardhshme  e Konfederatave te miss Bu-Bum sivjet do të mbahet nga 17 qershor deri më 2 korrik në Rusi. Faza finale e prova përpara Kupës së Botërore 2018 ka frymëzuar modelet brazilian per te kenaqur fansta, aderuesit e saj.

Fituesi Mis Bum Bum (e cila shpërblen per te psamet më të bukur, me te lezetshme mollaqe në botë)  Suzy Cortez nuk ka frikë nga kapja e të ftohtit t ekeytre diteve. Ajo e provon, zdishe krejt ashut siq  e ka ba nane lume, shkruan agejhncia  e lajmeve “Presheva jonë”

Këtë herë, i reja brazilian Eva ka gjetur menyren se si te trheq në mbajtjen e Kupës sër e Konfederatave. Ky turne me  8 ekipe të takohet me Rusinë me pese kampionët kryesore kontinentale. Gjermania, kampioni i botës, por edhe Australia (Asia), Kili (Amerika e Jugut), Meksikë (Amerika Qendrore), Zelanda e Re (Oqeania), Portugalia (Europe) dhe Kamerun (Africa ) do të jetë në dorë nga 17 qershori deri në 2 korrik.
Për të promovuar këtë ngjarje, e cila do të shërbejë si një provë veshjeje paraprak në Kupën e Botës në Rusi një vit më vonë, Suzy Cortez prandaj ka realizuar një video të shkurtër, postuar në llogarinë e tij në Instagram në të cilën ajo struts zhveshur, trupin mbuluar me bojë të bardhë. Në këtë “kostum banje”, që mund të fshihet, nuk është ujku Zabivaka ( “Ai i cili rezultatet”), nuskë zyrtare e Kupës së Botës 2018.

Kjo nuk është hera e parë që mollaqe e Miss Bum Bum 2015 janë të lidhura me futbollin. tifoz i madh i FC Barcelona dhe Lionel Messi në veçanti, dashuria Brazilian rregullisht kalojnë mesazhe për yllin argjentinas të klubit katalanas. Si kur Messi shënoi golin e 500 të karrierës së tij me FCB.

SHPËRNDAJE