PRESHEVË, 29 qershot  -Një “Bikerit” serb me Motoçikletë dje ka vdekur ne vend gjatë rrugës për në Mitrovicë qe ishte nisur për tëvizituar “parkun e paqes” ne Veri të Kosoës. Motoçiklisit serb eshte aksidentuar rrugës në Kraljevo-Rashkë, në vendin e  quajtur  Zharrazhë afër Kraljevës, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”.

bejkeriri1Aksidenti ka ndodhur dje rreth orës 14.30  kur “Bikeri” serb i shqoruar e disa Motoçiklistë tjerë te cilen ne ball mbanin flamurin e Serbisë dhe ishin nisur në drejtim të Veriut të Kosovës me rastin e Vidovdanit .

Motoçiklisi i cili doli nga rruga për oentin ende nuk dihen ende për shkaqet e ketij aksidenti, ka thënë polci ae Kraljevës. Ne vendin e ngjarjes ka arritur ndihma e parë, por kot, “Bikeri” serb nga plagët vdiq në vend.

 

 

SHPËRNDAJE