Zevendes kryemnistri dhe Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, duke qëndruar në vizitë në SHBA, ka thënë se është kënaqësi të marr pjesë në pritjen madhështore të diasporës shqiptare në SHBA dhe komunitetin që jeton dhe punon në New York.

 

Pacolli: Kënaqësi të jem pjesë e pritjes madhështore të diasporës shqiptare në SHBA

Së bashku me Ministrin në Detyrë për Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ishte kënaqësi të jemi pjesë e pritjes madhështore të diasporës shqiptare në SHBA dhe komunitetin që jeton dhe punon në New York. Ne jemi mirënjohës për mbështetjen e fortë që ata i japin atdheut të tyre dhe kontributin e jashtëzakonshëm për prosperitetin e Kosovës dhe Shqipërisë. Do shtuar se Pacolli ne Amerikë u prit si kryeminister nga diaspora shqiptare..

SHPËRNDAJE