Prishtinë, 30 korrik  -Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje ditë më parë, por më pas ka mbledhur kabinetin qeveritar, gjë që është kundërshtuar nga opozita dhe shoqëria civile, si e kundërligjshme.

E tani, Haradinaj, ka dërguar pyetje në Gjykatën Kushtetuese lidhur me dorëheqjen e tij dhe se a mund të vazhdojë punën e të marrë vendime.

Ndaj tij ka reaguar deputetja nga radhët e VV-së, Fitore Pacolli, e cila i ka thënë se dorëheqja e tij nënkupton që ai duhet të “mbledhë plaçkat e të largohet.

“Dorëheqja e jote ISH Kryeministër i bie mbledhi plaçkat e ec”, ka shkruar ajo në Facebook

SHPËRNDAJE