Shkruan: Bislim Selmani

Që nga neser, në punë, kafiteri, rruge e kudo tjetër, tema do të jetë Kosova. Ndeshja historike, ndeshja për të cilën gjenerata e gjenerata janë sakrifikuar. Dueli ku ata që paraqiten me fanellat e Kosoves, do të prezantojnë një popull të vuajtur e me histori të përgjakshme 🇽🇰🇦🇱🇦🇱
Le të jemi bashkë në këto ditë, le ta ndiejnë përkrahjen tonë nga larg djelmoshat e Kombëtares së Kosoves, le ta realizojmë këte ënderr historike 🇽🇰🇽🇰🇦🇱🇦🇱❤❤Pranë me, Aro Muriqin, Vojvoden, Kolollin, Alitin, Shalen, Rrahmanin,Dresheviqin,Valonin,Zhegroven,Celinen,Zenelin,Vedatin,Paqaraden,Hadergjonajn,Rashken,Rashanin,Hasanin,Nuhiun dhe të tjerët në krye me Kryeplakun e Alpeve,Bernard Challandes dhe ndihmesit e tij!!! Çdonjeri, një histori për tu rrëfyer gjatë, por po e shkruaj me dy fjalë: Kristale ku thyhen mijëra ngjyra, të cilat e kanë zbukuruar jetën tonë. Krenaria jone,Fitore për Legjenden Vokrri,Fitore për hirë të gjakut të familjes emblematike të Adem Jasharit,Fitore për hirë të Zahir Pajazitit me shokë,Fitore për Parinë e FFK në krye me Agim Ademin,Fitore për Dardaninë e Presidentit Historik Dr Ibrahim Rugova…I keni mija e mija arsye për fitore,me ju dhe për ju është një komb i tërë anë e mban Globit…KOSOVË GJAKU I JUAJ QË NUK FALET…PËRPARA TË SHKRUAJM HISTORI…✌️✌️✌️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰🇽🇰

SHPËRNDAJE