Sulmuesi i Barcelonës, David Villa dje pasdite është operuar në Barcelonë, raportojnë mediat spanjolle.

Sulmuesi spanjoll kishte thyer këmbën në gjysmëfinalen e Kupës së Klubeve të Botës ndaj skuadrës Al Sad.

Raportohet se operimi i tij ishte i suksesshëm dhe është bërë nga grup kirurgesh të njohur, ndërsa Villa në spital do të qëndroj tri deri në katër dite. Ndërkaq i gjithë shërimi i tij pritet të zgjas katër deri në pesë muaj.

SHPËRNDAJE