kritkkk

“Kush je ti Shefqet Krasniqi t’i ofendosh femrat? Shihe punët tuaja” e paska tiotulluar reagimin e vete nje autore me anonime me emrin Aferita Dervishi, qe duket me shume kish pas qejf me dal n’portale se sa me thene dicka vertete…
Ajo qenka matur, paska provuar t’i pergjigjet apo t’ mbaj “nasihat” nje akademiku kosovare me renome boterore prof.dr Shefqet Kransiqi. Qe ne fakt dr.Krasniqi para reagimit te saj, kishte demantuar portalet kosovare qe spekuluan me emrin e tij per te rritur vizitoret apo me ndonje nje fans me teper ne fb e tyre.

Dr. Shefqet Krasniqi përmes agjencise se lajmeve “Presheva Jone” ka demantuar shkrimet e disa portaleve te njohura tashme provokative (ngucakeqe) duke pohuar se “nuk është haram me shku në deti..bile perkubdrazi per dike eshtte edhe ilaq e per dike luks..” Shiko Video-n poshtë.

A po e shfrytëzojne ne këte rast jo vetem disa portale, por edhe disa “inetelktuale” anonime qe ja njohim historine e tyre se si kane diplomuar, qe përmes imam Shefqet Kransiqit te bejne emer te dalin neper mediat me fotografi ?! Te merresh me Shefqet Krasniqit sot duhe me i pas bajagi ko*qe (pardon ti qenkshe femër) te jeshe ose me i meqem ose me pas abdes..keshtu qe kritikuesit e imamit kosovar sot nuk e kane asnjeren e as tjetrën, fatkeqesisht…

Madje ajo paska pyetur akademikun Shefqet Krasniqin “Kush je ti që guxon dhe i quan prostituta femrat shqiptare?..” . Nese ai se ka thënë, ja “Presheva Jone” po ju thote me fakte dhe deshmi se sot mbi 70.000 (shtatëdhjetë mije) femra shqiptare “ngrihen” me pare (e shesin trupin e vete) dikush  prej zor e dikush per pike qejfi.  Vetem ne këte evropen e famshme (Itali, France, Belgjike, Gjermani, Zvicer..) jane mbi 50 mije prostituta (shqip lavire) ose serbisht “kurva”, nuk dime cfare gjuhe njeh kjo Aferdita Dervishi qe i paska mbetur hatri pse dijetari Krasniqi  i “paska quajtur shoqet e saj prostituta” ?!.

Prandaj, ti zonje vertet nese te dhimbsen shqiptaret, me mire te merresh (angazhohu me grup feministesh apo IOM) ne mborjtjen e disa femrave shqiptare nga prosititicioni (kurvallaqeve) se sa me u marr me imam Shefqet Krasniqin, qe nuk e besoj se ti ja don te miren motrave shqiptare me shume se ai, dakord? Mashallah t’koft e shyqyr qe kemi pak femra si ti, mendjelehte qe bien (u ngule) ne kurth te spekulimeve te propagandes se portaleve?! Keq valla per ty a, biri vetes mas?!

SHPËRNDAJE