Preshevë, 24 dhjetor  -Cka ndodhe mas sodit ne Kosove mos u cudit. Para krereve te shtetit nje ministre anonim  e drejtësisë me emrin  Dhurata Hoxha, me rastin e Kërshëndellave, paska uruar të gjithë besimtarët e krishterë. Secili do te pyeste cka ka lidhje Hoxha me “bozhiqin” që uron krishterët?! ka shkruar agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”
Urimi Hoxhës më shumë se urim për Krishtlindje
Ne vendet perendimore kurre nuk ndodhe qe nje minister te urojne krishtilndjet, me perjashtim, nese ai i takon ndonje partie relegjoze (psh. demokristiane)
Sikur te ishte ndonje urim nga kjo zonjë qe per vitin e ardhshëm ne Kosove te ket me pak krim te organizuar, me pak varsje apo me shume zbulimeve te vrasjeve,  te ket me pak dosje të krimeve apo me pak kriminele e korrupcionin ne qeverine e Kosovës dhe gjykatatat e Kosovës..ndoshta kjo  do t’i shkonte disi, ama te urosh krishtlindjet hiq dicka spo i shkon ?! Urimi i saj duket i ceket besa edhe qesharak megjthse ka te drejte te uroj gjithkush, por ajo me postin e  saj del sikur fsheh dicka apo pretendon dicka me shume, nese nuk e ka vec me i dal syreti.
“Presheva onë” ka mesuar se Hashim Thaci nese shkon ne Hage eshte nje liste e gjate e presidentëve, bile edhe e femrave që presin karigen e nxehte te Hashimit, per president te Kosovës, pas Arbana Xharres. Sidoqofte, nuk jemi asgje kunder femrave ne krye te shtetit fundja ne kemi pasur Teuten edhe më heret, ama  ishalla sna dalin si Marifeja qe ja hanger (djegi)  Kosoves nja 5-6 vjet.
Aktualisht, nëse vërtetë Kosova ka nevoje apo deshiron te shitet proevropiane me mire do t’i shkonte sikur Hoxha (nje imam) do uronte krishltindjet se sa kjo Hoxha e drejtesise qe aktualisht ne Kosove mungon drejtesia?! dhe je urim i tille ndoshta do te ihste edhe kompremteim jo vetme per Kosovne por edhe per krishlindjet,  ka shkruar ne fund agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”
SHPËRNDAJE