Agjencia e lajemeve “Presheva Jonë” mëson se NISMA dhe AKR e Fatmri Limajt dhe e Behgjet Pacillit mund te fitojne deri ne 8 deputetë. Por kandidatët te sigurt që do ta kalojnë pragun nga radhet e NISMA dhe AKT janë: Behgjet Pacolli, Fatmir Limaj, Vesel Krasniqi, Haxhi Shala, Albulena Balaj dhe Arbresha Krasniqi.

Nëse eventualisht partia e tyre bëhet pjesë e qeverisë dhe ndonjëri “reahatohet” në ndonjë post ministror, atëherë në rend të pritjes nga NISMA janë kandidatët, Zafir Berisha, Endri Shala e Bilall Sherifi.

Media ka kontaktuar sot gjatë ditës me ish-deputetë të NISMA-s për t’i pyetur nëse partia e tyre e ka kaluar pragun.

Ndërsa Enver Hoti ka thënë se do t’i presin rezultatet zyrtare nga KQZ-ja, Zafir Berisha në anën tjetër ka shprehur bindjen se partia e tij do t’i fitojë votat që të bëhen pjesë e Kuvendit të Kosovës

SHPËRNDAJE