péolllBujanoc, 13 korrik  -Dite me pare agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” u solli nje ngjarje, rrefim te trishteshem për nje pedofil dhe kriminel serb (28) i cili pasi kishte perdhunuar e e kishte masakruar  voglushen 3-vjecare (Angjelona Stefanociv)  mu ne ditelindjen e saj ai pas krimit u kthye ne feste?!.. per te cilen targjedit edhe sot flasin më të madhe jo vetëm në Poter (Zajecar) ku ndodhi krimi makabër,  por edhe në mbarë Serbinë.

 

Babai i voglushesh:  Vrasësin e bijes sime do ta beja “sendvich” te gjalle dhe do ta lë për te vdekur dalngadalë…

mosntrtEshtë mesuar  se ky monstrum serb eshte “prodhim” vendore me nënë nga Bujanoci, sot me  burrë nga Kosova. Ajo, ishte lene shume te vogël të birin e saj, autorin e krimit dhe pedofilin serb. Ai u rrit thuajse jetim, me njerkën.

 

“Nëna e tij ka lindur në Bujanoc dhe tani jeton në Beograd dhe është i martuar me një burrë nga Kosova, me të cilin ka tre fëmijë..” ka thënë nje qytetar për gazeën serbe Telegraf i cili e njeh mire familjen e Rajkevicit.

Nëna e varsësit dhe pedbhunuesit Vladice Rajkovic nga Poretri i cili tronditi rrëmbyer, përdhunuar, rrahur dhe vrarë Angelina Stefanovic (3) dhe Dragan Stankoviq, trupi i të cilit ishte mbështjellë me një batanije të përgjakshme dfuke e  hedhur atë në Timok, ajo u largua prej tij, kur ai ishte i vogël.

Babai i Angelina Stefanovic (3), Milomir, e përdhunuar brutalisht dhe me pas vrarë në nga Vladica Rajkovic ne fsdahtin Porter pranë Zajecarit, thotë se  “vrasësin e bijes sime do ta beja “sendvich” te gjalle dhe do ta lëja për te vdekur ashut dalngadalë..”

 

Vllau i krimnleit serb: Shokuese, duhet të vritet!. Ja rrefimi trrishutues nga goja e vet, e krimnielit serb para policisë. 

Serbi Vladica Rajkoviq, pranoi në polici se kishte goditur me çekiç në kokë 47 vjeçaren Dragana Stankoviç. Para krimit, ata kishin pasur grindje.

Ngjarja makabre ndodhi më 18 qershor dhe trupi i pajetë i gruas u hodh në lumë, për t’u gjetur më shumë se 20 ditë më vonë. Mediat serbe shkruajnë se 28 vjeçari “kishte një personalitet që rrallë ndeshet”, pasi me gjakftohtësi të plotë ka folur për ngjarjen, duke mos shfaqur shenja pendese.

Ai u ka thënë hetuesve se pasi e ka goditur me çekiç duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme, e “ka mbështjellë trupin me një batanije duke e vendosur në një karrocë plehrash, duke shkuar pothuajse në të gjithë fshatin”.

Më pas, e ka hedhur atë në lumin Timok. Ai e ka parë trupin në ujë duke e marrë rrjedha përreth gjysmë kilometri dhe pasi e ka ndjekur, e ka zhytur në një gropë në lumë në mënyrë që të mos ecte më nga rrjedha. Gjithçka ka thënë është konfirmuar nga hetuesit.

Vladica jetonte në fshatin Draga dhe kishte një borxh prej 3 mijë eurosh. Vëllai i tij e përshkruan si “njeri të çuditshëm” dhe me probleme të vazhdueshme me njerëzit. “Shokuese, duhet të vritet”, tha vëllai i tij.

Por, ky nuk është krimi i vetëm i të riut. Ai ka pranuar se ka vrarë një 3 vjeçare e quajtur Angelina, duke i treguar policisë se ku gjendej trupi i saj i pajetë. Të shtunën, ai ka rrëmbyer vajzën duke e përdhunuar dhe më pas e ka masakruar.

Burri tregoi në polici se trupi i fëmijës pa jetë ishte rreth 600 metra larg shtëpisë ku e kishte rrëmbyer, dhe më pas e kish përdhunuar dhe gjymtuar.

 

 

 

SHPËRNDAJE