Hanover, 24 mars  -Në Hanover te Gjemrnaisë  një burrë 25-vjeçar u qëllua me armë zjarri. Mjekët e urgjencës në spital u përpoqën më kot por shipari nga Maqedonia vdic nga plaget,  ne duar te mjekëve ne spital te cilet u përpoqën për tja shpëtuar jetën. Policia gjermane ka arrestuar disa persona, por kryesi i vrasjes ende eshte ne arrati, tha policia, transmeton  agjencia e lajmeve “Presheva jonë” duke ju referuar mediave gjermane.

 

Incidenti ndodhi të mërkurën vonë. Sipas policisë, ka qenë ora 23 të një mosmarrëveshje në mes të dy grupeve të njerëzve. Në një rrugë në afërsi të stacionit kryesor menjëherë pas disa të shtëna kishte rënë. Deri më tani është e paqartë nëse kjo ishte një shkëmbim zjarri apo nëse vetëm njëra anë i dha të shtëna. Sipas hetimeve të policisë ka pasur një mosmarrëveshje ndërmjet dy grupeve para të shtëna në rrethin e Oststadt.

Një burrë u arrestua. “Ne ende nuk mund të them nëse kjo është një bashkëpjesëmarrësit ose dëshmitarë”, ka thënë zëdhënësi i policisë. Të premten, një zëdhënës i policisë nuk pranoi të komentojë nëse njeriu është ende në paraburgim.

Policia kishte një kontingjent të madh në vend dhe gjurmët siguruara. Kryesi i krimit iku. Të prejardhje janë me të vërtetë të paqarta. Ka disa dëshmitarë të incidentit. Zënka deri tek varsja janë ende të paqarta.

Në një shkëmbim zjarri në Hanover në natën e mërkurë një maqedonas 25-vjeçar është qëlluar. Sfondi është me sa duket një mosmarrëveshje në mes të dy grupeve.

 

SHPËRNDAJE