storybildCyrih, korrik -Tre persona janë arrestuar javen qe e lam pas pas zbulimit të sasive të mëdha të drgogëss (kanabisit) Wädenswil dhe Richterswil.

Policia kantonale Zurich konfiskuar më shumë se 100 kilogramë marihuanë dhe 400 bimë marihuanë në Wädenswil dhe Richterswil të mërkurën pasdite. Tre persona të moshës 20 deri në 43 vjet jane arrestuar. Mesohet se dy jane kosovare dhe njëri shtetas zviceran, njfotn agjencia e lajmeve “Presheva Jon¨èe” nga Zvicrfa duke ju referuar burimeve te PC.

Kur kontrolluar një automjet të dyshimtë dhe dy persona në bord, policia gjeti 20 gram marihuanë. Kërkimi i shtëpisë së shoferit zbuluar 2 kg marijuanë, tha të enjten se policia Zurich kantoneve.

Hetimi më pas çoi policinë në një garazh nëntokësore në Richterswil. Ata zbuluan një plantacion shtëpie me 400 bimë marihuanë. Instalimi dhe bimët janë konfiskuar.

Duke vazhduar hetimin e tyre, policia zbuloi edhe më shumë se 100 kg marijuanë në një magazinë në Wädenswil. Personi i cili me qira dhomë u arrestua. Ai i cili me qira leshoi n je depo dhe pasagjerin makinë u liruan pas marrjes në pyetje. Shoferi u transferua në Ministrinë Publike.

 

SHPËRNDAJE