Lutfije Ibrahimi 318

Metti 232

JA KETO JANE REZULTATET PARAPRAKE MË TË REJA TË VOTIMEVE..PËR FOTOGJENINË NË BUJNAOC…POR, JO BASHË TË FUNDIT..MEQË VOTIMET VAZHDOJNË..KENI KOHE TË VOTONI. DMTH DERI TE DIELEN TË HËN E ARDHSHME…KUR EDHE DO TE MBYLLEN VOTIMET…

 

….TASH RADHËN E KANE MATURANTËT E „SEZAI SURROIT“. SHKOJMË…TA ZGJEDHIM SË BASHKU FOTOGJENINË E BUJANOCIT…

“PRESHEVA JONË” DY MATURANTË NGA BUJANOCA I DERGON GRATIS NË EKSKURZION NE SHQIPËRI !

 

Bujanoc, 17 maj

KLIKO MË POSHTË PËR T’I SHIKUAR FOTOT, PORTRETET E MATURANTËT E BUJANOCIT NJË NGA NJË…

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=276723612423838&set=at.170181846411349.36595.100002586033093.1097268754&type=1&ref=nf#!/media/set/?set=a.385941034792184.105161.315057578547197&type=1

Lexuesë, vizitorë të nderuar siq e dini para 3-4 ditësh agjencia informative kombëatre „Presheva jonë”  kishte nisur konkursin për zgjedhjen e maturantëve më fotogjenikë në Preshevë nga shkolla e mesme „Skenderbeu“.   Por, në redaksinë tonë na kanë arritur  qindra letra, falenderime, por besa edhe kritika. Nga qytetarët e Bujanocit kryesisht të rinjë, maturantët kanë kërkuar që një konkurs të zhvillohet edhe për maturanët  e këtij qyteti shqiptarë. Dhe, ne kur dim të informojmë shpejt e drejtë dimë të bëjmë edhe qejf  dhe ne përqafuam këtë ide pa hemendje, ku ekipi i redaksisë sonë ka konkaktuar dhe biseduar menjëherë me  drejtoratin e shkollës së mesme të Bujanocit, të cilën ide e kanë mbështetur dhe falenderuar agjencinë tonë.

 

Pra, pra për t’mos i hyrë në hakë apo për t’mos „diskriminuar“ së paku nga ky konkurs, vëllezërit tanë në Bujanoc,  redaksia jonë nga sot starton me zgjedhjen e fotogjenisë  nga radhët e maturantëve në Bujanoc. Sa për njoftim, nga Bujanoca konkursi shpallet për zgjedhjen e dy fotogjenive, një djali dhe një vajze. Nga Bujanoca agjencia  do t’i dërgoj dy fituesit matuantë në ekskurzion (27 maj-Durrës) gratis, sikur kolegët e tyre nga Presheva. Sukse dhe fat !…

Në Preshevë, për dikë ende nuk kanë përfunduar mësimet, por për dikë po. Këta të fundit janë maturantët për të cilët veq ka filluar organizimi i ekksursioneve dhe e mbrëmjeve të maturave (me shpresë jo nëpër kafiqe e resturante, sikur deri më tash) ku të rinjt e të reja vec kanë filluar me ethet e pergatitjes së mbrëmjes së maturës, të veshin kostume apo fustne, të vejnë kravata versace apo fustan të gjatë princeshës britanike Kate Middleton apo kostume sikur pinci William për t’i ndarë bashkarisht momentet e fundit që ju kanë mbetur edhe pak ditë, e pastaj ju presin obligime të reja, studimet.

Për nderë të maturantëve Agjencia Informative Kombëtare “Presheva Jonë” si cdo vjet edhe tash ka menduar për ta…Redaksia nga sot shpall konkurs në zgjedhjen e fotografisë më të bukur (pra, fotogjeniu-ja e vitit 2012). Jo vetëm, kaq loja vazhdon..Ata të cilët shpallen më të bukurit, kupto fotogjenik , readaksia jonë do t’i shpërbleje, do t’i dërgoj gratis në ekskursionin e sivjem për pesë maturantë. Pra fituesit e këtij konkurrsi e keni ju vetë në duar pasi që vetë duke pëlqyer fotot e maturantëve (shokëve e shoqeve) në FanPage të “Presheva Jonë” ata që arrijnë më tepër LIKE do të fitojnë shpërblimin…

 

KLIKO MË POSHTË PËR T’I SHIKUAR FOTOT, PORTRETET E MATURANTËT NJË NGA NJË… 

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.383848305001457.104823.315057578547197&type=3

Ju do të vendosni se kush nga ju do të shkoj falas në Ekskursion….suksese ! Dhe mirupafshim në Durrës !

 

FOTOGJENITË E PRESHEVËS: Prinë Fitmi me 1432, Adelina-1285 dhe prof.Lindita-407

Në konsultime siper mes  jurisë profesionale të redaksisë së agjencisë informative „Presheva Jonë“ dhe  kolegjin  e profesorëve të QA «Skenderbeu» të Preshevës, për shkak interesimit të madhë të konkursit tonë  për zgjejdhjen e fotogjenikut-es më të mirë nga maturantët e sivjem 2011-12 në Preshevë si dhe kujt do t’i buzëqesh fati të shkojë gratis në ekskursion , kemi ardhur në përfundim që për fotogjenik të zgjedhim katër maturantë nnga dy prej gjinive.

 

Pra  2  maturante (femra) dhe dy maturantë (meshkuj) si dhe një profesor, profesor-eshë. Kjo u bë për shkak për t’mos i hyrë në hak askujt as gjinive, por as profesorëve të cilët e meritojnë një shpërblim modest, bile së paku për të dëshmuar se nuk i kemi harruar ata dhe për meritat e tyre që ju kanë mësuar për katër vjet rresht në bankat shkollore. Besojme se ka kuptoni, fundja ky ihste edhe nje propzim i juaji nga letrat që na kanë arritur redakisisë sonë…

 

Pra, ja edhe lista e votave (like) të klikimeve të juaja po ju japim poshtë. Këta,  për momentin e kanë siguruar të jenë jo vetëm fotegjenik, por edhe biletën gratis për në ekskurzion në Shqipëri. Tham, se e kanë „siguruar“..,Njëfarë për njëherë po, por megjithatë kjo është njëfarë e sigurime, sepse loja (votimet) e konkursit tonë përgjedhës vazhdon edhe më tutje…deri të dielen (ora 21) kur edhe do të mbyllen votimet, shifra këto që sigurisht mund të lëvizin..ose do të forcohen këta që janë në foto ose mund të bien krejt edhe nga lista.E tëra, kjo varet nga votimet  e juaj. Pra, ju jeni ata ju jepni “vizën”  se kë e zgjedhni fotogjenik dhe kë duani ta dërgoni në ekskurzion.

 

Pra ju votoni ne e dërgojmë ata matuarntë dhe një porfesor-esh, që ju e zgjedhni  dhe e propozoni..St¨herë shkojmë..goooouuu…keni ne dispozicion edhe katër dite….

 

Ja, edhe rezultatet me poshtë:

 

Fitim JAHIU 1 432

Adelina JAHIU  1 285

Pandora  AJDARI 1 209

Fejzi RAMADANI 1 297

Prof. Lendita BAJRAMI 407

FOTO EKSKLUZIVE TË MATURANTËVE NGA PRESHEVA ju sjellë Agjencia informative kombëtare “PRESHEVA JONË” ju prezenton matuarantët (2011-12) e QA «SKENDERBEU» 

 

KËNGË PËR JU MATURANTË

 

(Para se të lexoni këto vargje më poshtë dedikur jEtës së maturantëve, nëse nuk pritoni leni afër jush nja 3-4 paketa paloma..:-(((… Ehh.. Kështu e ka jeta….C’est la vie…! thonë francezët

 

Sonte goten e pi bashk me lotet e mi ,
te kaluaren kujtoj bashk me shoqeri…

 

 

E shikoj qiellin e yjet i numroj
I erdhi fundi aventures,shkolla jon mbaroj
Shkuan t’gjitha,qdo gje po lëm pas
Mos me ngushlloni ju lutem se zemra
o tum plaaaaas.

 

 

4vite bashk i kaluam se bashku qam
qeshem jeten e ndertuam
taaash nga kjo shkoll me lot ne sy po shkoj
shoqeria ime dashur KURR nuk ju harroj.

 

 

Si ti harroj momentet kur qeshnim bisedonim
Te tjert na kishin zili sa mir kalonim
Sa aventura me ju bashk i kaluam
Një jetë te tere per 4 vite e ndertuam
Kur e mendoj faktin qe Shtatori sna bashkon
Zemra me dhemb syri lot pikon
Kudo qe shkoj ne zemer ju mbaj gjithmon
Ket ndjenj te fuqishme nje ndarje se shkatrron

 

Sonte goten e pi bashk me lotet e mi ,
te kaluaren kujtoj bashk me shoqeri…

Sonte goten e pi bashk me lotet e mi ,
te kaluaren kujtoj bashk me shoqeri…

 

Kto gjera qe patem me buzqeshje filloj
Pse tash e mira me lot perfundoj
Pse sonte është nata e fundit qe ju perqafoj
Athu është nata e fundit kjo qe ju takoj

SHPËRNDAJE